През август въглищните ТЕЦ в Китай отчитат нов месечен рекорд в електропроизводството от 579 TWh!
Само за сравнение: Това е 3 ПЪТИ повече енергия от произведената от цялата система на ЕС за същия месец.
Прекрасната графика на Michael Caravaggio (данни от Ember) ясно показва прехода в електроенергетиката на Китай от подписването на Парижкото споразумение през 2015 г. до днес.
ВЕИ добавят нещо, но въглищата толкова растат, че аз не виждам съществена промяна в общата картинка.
Дали и вие виждате същото като мен, а?
Powered by Ultimate Social Comments





