През последните няколко месеца светът е вторачен в Ормузкия проток и ресурсите, които (не) минават оттам. Всички коментираме цените и физическите наличности на нефта, газа, торовете, сярната киселина, хелия и храните. Металите като че ли останаха на заден план. Сензацията на 2025 г. – среброто – напълно изчезна от новинарския поток.
Да, цената му падна след януарския рекорд, а след това – и след избухването на войната. Обаче последните два месеца се задържа и стабилизира на около 30% под рекорда. Този срив трябва да се гледа в перспектива. $81 на унция в Ню Йорк и $91 в Шанхай остават изключително високи цени – със 153-160% над тези отпреди точно една година. Това все повече започва да изглежда като ново дъно за цената на среброто.






