ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
0
306

ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ

за издигане на Георги Първанов за президент на Република България и на Ангел Марин за вицепрезидент на Република България

 

1. проф. Стефан Данаилов – актьор

2. Костадин Карамитрев – председател на Съюза на Тракийските дружества

3. Антон Дончев – писател

4. Светлин Русев – художник

5. Божидар Димитров – историк

6. Вили Цанков – режисьор

7. Леда Милева – писател

8. Нешка Робева

9. Любомир Левчев – поет

10. Иван Гранитски – писател

11. Вежди Рашидов – скулптор

12. проф. Марко Семов – писател

13. Емил Стойчев – художник

14. Димитър Гоцев – директор на Македонския научен институт

15. Иван Филчев – директор на Тракийския научен институт

16. Недялко Йорданов – писател

17. Велислава Дърева – журналист

18. акад. Петя Василева – началник на Очна клиника в УМБАЛ „Света Ана“

19. проф. д-р Иван Черноземски – лекар, онколог

20. проф. д-р Дамян Дамянов – хирург, Председател на българското хирургическо дружество и ръководител на Клиника по хирургия в МБАЛ „Царица Йоанна“

21. д-р Тодор Черкезов – лекар в МБАЛ Кърджали

22. д-р Тотко Найденов – гл. редактор на в-к „Български лекар“, секретар на Алианс „Живот за България“

23. проф. д-р Борислав Борисов – ректор на УНСС

24. проф. д-р Анна Недялкова – ректор на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“

25. проф. Нино Нинов – ректор на Лесотехническия университет София

26. проф. Георги Костов – дългогодишен ректор на Националната музикална академия „проф. Панчо Владигеров“

27. проф. Станислав Семерджиев – ректор на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“

28. Валя Балканска – народна певица

29. Николина Чакърдъкова – народна певица

30. проф. Николай Овчаров – археолог

31. Георги Калоянчев – актьор

32. Хайгашот Агасян – композитор

33. Христина Ангелакова – оперна певица

34. Никола Инджов – поет

35. Веселин Маринов – музикант

36. Аня Пенчева – актриса

37. Красимир Мирев – кмет на Търговище

38. Кирил Йорданов – кмет на Варна

39. д-р Евгений Желев – кмет на Ст. Загора

40. Божидар Йотов – кмет на Русе

41. Дора Янкова – кмет на Смолян

42. Георги Иванов – кмет на Хасково

43. Лазар Причкапов – кмет на Благоевград

44. Иво Андонов – кмет на Силистра

45. Ангел Папазов – кмет на Първомай

46. Йордан Йовчев – спортист, носител на сребърен и бронзов

медал от Олимпиадата в Атина 2004 г. и на два бронзови от Сидни 2000 г.

47. Христо Бонев – дългогодишен национален състезател, национален и клубен треньор по футбол

48. Константин Папазов – баскетболист и треньор

49. Любомир Ганев – волейболист

50. Йорданка Благоева – световна рекордьорка на скок височина 1975 г., сребърна медалистка от олимпиадата в Мюнхен 1972 г. и бронзова от Монреал 1976 г.

51. Боян Радев – двукратен олимпийски шампион по класическа борба (97 кг) от Токио 1964 г. и Мексико 1968 г.

52. Валентин Йорданов – олимпийски шампион по свободна борба (52 кг.) от Атланта 1996 г., седемкратен световен и седемкратен европейски шампион, Председател на БФБ и вицепрезидент на БОК

53. Хасан Исаев – олимпийски шампион по свободна борба от Монреал 1976 г.

54. Георги Мърков – олимпийски шампион по борба класически стил (62 кг.) от Мюнхен 1972 г.

55. Борис Георгиев – европейски шампион по бокс (64 кг.)

56. Иван Абаджиев – дългогодишен треньор на националния отбор по вдигане на тежести

57. Янко Русев – олимпийски шампион по вдигане на тежести (67,5 кг.) от Москва 1980 г.

58. проф. д-р Пюзант Касабян – председател на Българската федерация по бадминтон, официално признат за световен рекордьор по участия на световни първенства (12), шампион на България в четири различни вида спорт (бадминтон, тенис-крот (отборно), тенис на маса (скуош))

59. Отец Иван Димитров Иванов – свещеник от Елин Пелин, избран в класацията на радио „НЕТ“ за „Българин на годината“ за 2005 г.

60. Емил Кало – Председател на организацията на евреите в България „Шалом“

61. Милка Пеева Масурска – народна певица и танцьорка в Ансамбъл „Манол Радичев“ с. Гела, спечелил 7 златни медала на републикански фестивали за художествена самодейност, през 1085 – „Златна брадва“ в гр. Закопане, Полша, 2004 г . – Международен фолклорен фестивал в Лангулен, Великобритания – 3 награди

62. проф. Евгений Гиндев

63. Ганчо Ганчев – икономист

64. Мариан Бачев – актьор

65. Николай Трифонов – кмет на Несебър

66. Стефан Танев – кмет на Ивайловград

67. Мариана Попова – певица

68. Анелия Динева – певица

69. проф. д.ф.н. Васил Проданов – философ

70. Сюлейман Сеферов – Сули – художник

71. Катя Николова – член на ВС на БСП

72. Никола Колев – о.р. генерал

73. Петър Стефанов – председател на Централния кооперативен съюз

74. Тако Кръстев – председател на УС на Съюза на ветераните от войните в България

75. Яко Молхов – първи зам.-председател на УС на Съюза на ветераните от войните в България

76. Стоян Топалов – председател на ЦС на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва

77. Петър Велчев – председател на Съюза на военноинвалидите и военнопострадалите

78. Сава Гърбузанов – председател на Обединения съюз на пенсионерите в България

79. Цветан Минков – председател на Съюза на пенсионерите в България – 2004 г.

80. Васил Долапчиев – председател на Съюза на слепите в България

81. Красимир Коцев – председател на съюза на инвалидите в България

82. Георги Георгиев – директор на V СОУ „П.Р.Славейков“ -Перник

83. Електра Стоева – дългогодишен преподавател по български език и литература

84. Борис Панкин – театрален режисьор

85. Златина Узунова – народна певица

86. Людмил Антов – кмет на Белоградчик

87. Адил Рашидов – кмет на Исперих

88. Арбен Мименов – кмет на Сатовча

89. Александър Томов – Българска социалдемокрация

90. Георги Анастасов – председател на ПБСД

91. Спас Панчев – председател на БЗНС „Александър Стамболийски“

92. Николай Камов – председател на политическо движение „Социалдемократи“

93. Кръстьо Петков – председател на Обединения блок на труда

94. Тома Томов – председател на политическа партия „Рома“

95. Александър Каракачанов – председател на Зелената партия

96. Александър Паунов – първи секретар на ЦК на Комунистическата партия в България

97. Чавдар Стоименов – председател на Българския антифашистки съюз

98. Емил Георгиев – ПК „Екогласност“

99. Симеон Симеонов – Отечествен съюз

100. Добромир Задгорски – ОКЗНИ

101. Иван Модев – Български студентски съюз

102. Христо Христов – художник

103. Александър Радославов – председател на партия „Движение за социален хуманизъм“

104. проф. Йовчо Топалов – председател на Федерацията на потребителите в България

105. Емил Костадинов – дългогодишен национален състезател по футбол

106. Борис Халачев – председател на Асоциацията на възпитаниците на морско училище – Варна, секция София

107. Йоан Костадинов – кмет на Бургас

 

Творци и дейци на културата – за втори мандат на Георги Първанов

 

1. Стефан Данаилов – актьор

2. Антон Дончев – писател

3. Валери Петров – поет

4. Светлин Русев – художник

5. Божидар Димитров – историк

6. Вили Цанков – режисьор

7. Вежди Рашидов – скулптор

8. Леда Милева – писател

9. Любомир Левчев – поет

10. Иво Папазов -музикант

11. Емил Стойчев – художник

12. Иван Гранитски – писател

13. Николай Овчаров – археолог

14. Георги Китов – археолог

15. Георги Калоянчев – актьор

16. Васил Михайлов – актьор

17. Стефан Мавродиев – актьор

18. Андрей Баташов – актьор

19. Валя Балканска – народна певица

20. Николина Чакърдъкова – народна певица

21. Недялко Йорданов – поет

22. Хайгашот Агасян – композитор

23. Георги Костов – композитор

24. Нешка Робева

25. Велислава Дърева – журналист

26. Деян Славчев – Део – телевизионен водещ

27. Николай Петев – писател

28. Олга Борисова – народна певица

29. Тончо Русев – композитор

30. Евтим Евтимов – поет

31. Венцислав Кисьов – актьор

32. Виктор Пасков – писател

33. Кремена Станчева – народна певица

34. Параскева Джукелова – актриса

35. Георги Лечев – художник

36. Веселин Маринов – музикант

37. Стоян Янкулов – музикант

38. Ивайло Мирчев – художник

39. Христина Ангелакова – оперна певица

40. Александър Янков – юрист

41. Александър Йосифов – композитор

42. Елена Божкова – народна певица

43. Васил Проданов – философ

44. Петър Караангов – поет

45. Димитър Томов – писател, издател

46. Панко Анчев – писател

47. Даниел Спасов – телевизионен водещ

48. Дейзи Стоянова – продуцент

49. Бисер Киров – певец

50. Борислав Геронтиев – поет

51. Васил Стефанов – театровед

52. Райко Кирилов – певец

53. Иван Гоцев – народен певец

54. Мария Петкова – преводач

55. Надя Попова – поетеса

56. Йорданка Варджийска – певица

57. Калина Цанева – писателка

58. Дора Христова – диригент

59. Силвия Томова – примабалерина

60. Хачо Бояджиев – режисьор

61. Олга Сагаева – радиоводещ

62. Лиляна Стефанова – поетеса

63. Милен Иванов – диригент

64. Анжел Вагенщайн – писател, сценарист

65. Надка Караджова – народна певица

66. Иван Дяков – народен певец

67. Стефан Костов – акордионист

68. Кольо Георгиев – писател

69. Никола Инджов – поет

70. Любка Рондова – народна певица

71. Григор Николов – издател

72. Иванка Антонова – режисьор

73. Венета Серкеджиева – режисьор

74. Стоян Попов – оперен певец

75. Васил Банов – актьор

76. Нушка Григорова – режисьор

77. Христо Стефанов – художник

78. Христо Харалампиев – скулптор

79. Сули Сеферов – художник

80. Бойка Присадова – народна певица

81. Христо Димитров – ансамбъл „Българе“

82. Албена Вескова – ансамбъл „Българе“

83. Рангел Вълчанов – режисьор

 

Дейци на науката и образованието – за втори мандат на Георги Първанов

 

1. акад. д.т.н. Ангел Ангелов – инж. по електронно-изчислителна техника, БАН

2. акад. д.философ.н. Кирил Василев

3. акад. д.т.н. Васил Сгурев – председател на НТС

4. акад. Цветан Цветков – директор на Институт по криобиология и хранителни технологии, София

5. акад. д.т.н. Ячко Иванов – директор на издателството на БАН и секретар на Събранието на академиците и член-кореспондентите

6. акад. д.т.н. Янко Арсов – директор на Институт по металознание на БАН

7. акад. д.мат.н. Петър Кендеров – президент на фондация „Св.св.Кирил и Методий“

8. акад. д.с.с.н. Цено Хинковски

9. акад. Александър Александров – директор на Институт по гората, БАН

10. акад. Никола Григоров Попов

11. акад. Стойчо Панчев Вълчев – Централна лаборатория по слънчево-земни взаимодействия, БАН

12. акад. д-р на мед.н. Петя Василева – началник на Очна клиника в УМБАЛ „Св. Анна“

13. акад. Атанас Атанасов – директор на Агробиоинститут, София и „Биотехпарк“

14. акад. д.т.н Кирил Боянов – директор на Института по паралелна обработка на информацията, БАН

15. акад. Матей Матеев – Физически факултет на СУ „Кл. Охридски“

16. акад. Людмил Стайков

17. чл.кор. д.физ.н. Георги Младенов – ръководител на лаборатория „Физични проблеми на електронно-лъчевите технологии“ в ИЕ на БАН

18. чл.кор. д.физ.н. Йордан Стаменов – директор на ИЯИЯЕ на БАН

19. чл.кор. д.т.н. Димитър Бучков

20. чл.кор. д.ик.н. Иван Илиев

21. чл.кор. д.хим.н. Христо Цветанов – Институт по полимери, БАН

22. чл. кор. проф. Марко Семов

23. чл. кор. проф. Стефан Воденичаров – зам.-директор на Института по металознание

24. чл. кор. проф. Йордан Йорданов

25. чл. кор. проф. Венелин Живков

26. чл. кор. Стефан Радев – ст.н.с.1 ст. в Институт по механика на БАН

27. Янка Такева – председател на Синдиката на българските учители към КНСБ

28. проф. Евгени Гиндев

29. проф. д.ик. Борислав Борисов – ректор на УНСС

30. проф.д.ик.н. Анна Недялкова – ректор на ВСУ „Черноризец Храбър“

31. доц. д. ик. Нено Павлов – ректор на Стопанска академия „Димитър Ценов“, Свищов

32. проф. Георги Костов – ректор на Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“

33. чл.кор.проф.д.мед.н. Владимир Овчаров – ректор на Медицинския университет,София

34. проф.д.с.с.н. Нино Нинов – ректор на Лесотехническия университет, София

35. проф.д-р Станислав Семерджиев – ректор на Национална академия за театрално и филмово изкуство „Кр. Сарафов“, София

36. проф. д-р Лъчезар Димитров – ректор на Националната спортна академия, София

37. доц. д-р инж. Ненчо Ненов – ректор на Висше транспортно училище „Тодор Каблешков“

38. проф.д.ик.н. Стоян Денчев – ректор на Висше училище по библиотекознание и информационни технологии, София

39. доц.д.ик. Георги Николов – ректор на Висше училище по застраховане и финанси, София

40. проф.д.фил.н. Иван Куцаров – ректор на Пловдивския университет „П. Хилендарски“

41. проф. д-р. инж.Георги Вълчев – ректор на Университета по хранителни технологии, Пловдив

42. проф. д.мед.н.Григор Горчев – ректор на Медицинския университет, Плевен

43. проф. д.физ.н. Ангел Попов – ръководител на НИЛ „Оптоелектронни прибори“ към Физическия факултет на СУ „Кл. Охридски“

44. проф.д.т.н. Тихомир Таков – ръководител на катедра „Конструкция, технология и производство на полупроводникови и микроелектронни елементи“ в ТУ – София

45. ст.н.с.I ст. д.физ.н.Петър Атанасов – ръководител лаборатория „Газови лазери и лазерни технологии“ в ИЕ на БАН

46. проф. д.х.н.Иван Петков – декан на Химическия факултет на СУ „Кл.Охридски“

47. проф.д.х.н. Минчо Хаджийски – Химико-технологичен и металургичен университет

48. проф. д.ик.н. Тончо Трендафилов

49. проф. д.ик.н. Румен Георгиев – преподавател в ЮЗУ – Благоевград

50. ст.н.с. д-р по география Борис Колев – Географски институт на БАН

51. ст.н.с. д-р на сел.-стоп. науки Никола Колев – директор на Институт почвознание „Никола Пушкаров“

52. ст. н.с.I ст. Стефан Христов – Институт по металознание

53. проф. д.т.н. Димитър Иванов – Зам.-изпълнителен директор по науката на Националния институт по агрокултурни науки

54. проф. д. ист.н. Иван Стоянов

55. проф. д-р Младен Григоров

56. проф. Димитър Гоцев – директор на Македонския научен институт

57. проф. Иван Филчев – директор на Тракийския научен институт

58. Бенджамен Варон

 

Спортна България за Първанов – президентът, който подкрепя българския спорт

 

1. Веселин Топалов – световен шампион по шахмат

2. Силвио Данаилов – треньор и мениджър на Веселин Топалов

3. Албена Денкова – световен шампион по фигурно пързаляне

4. Максим Стависки – световен шампион по фигурно пързаляне

5. Йордан Йовчев – носител на сребърен и бронзов медал от Олимпиадата в Атина’2004 и на 2 бронзови от Сидни’2000

6. Христо Стоичков – футболист, носител на “Златната топка”, треньор на българския национален отбор по футбол

7. Димитър Пенев – треньор на националния отбор по футбол, завоювал четвърто място на Световното първенство в САЩ през 1994 г.

8. Христо Бонев – дългогодишен национален състезател, национален и клубен треньор по футбол

9. Петър Жеков – носител на Златна, Сребърна и Бронзова обувка като голмайстор на Европа, сребърен медалист от Олимпиадата в Мексико през 1968 година

10. Емил Костадинов – дългогодишен национален състезател по футбол

11. Мартин Петров – футболист от националния отбор

12. Георги Иванов – Гонзо – футболист от националния отбор до 2001 г.

13. Тодор Стойков – национален състезател по баскетбол

14. Петко Маринов – баскетболист и треньор

15. Константин Папазов – баскетболист и треньор

16. Сашо Везенков – дългогодишен национален състезател по баскетбол

17. Цветан Антов – дългогодишен национален състезател по баскетбол

18. Нина Хаджиянкова – дългогодишна национална състезателка по баскетбол

19. Пенка Методиева – бивш национален състезател по баскетбол

20. Тони Зетова – дългогодишна национална състезателка по волейбол

21. Лилия Игнатова – световна и европейска шампионка в многобоя по художествена гимнастика, двукратна носителка на Световната купа

22. Йорданка Благоева – световна рекордьорка на скок височина – 1975 г., сребърна медалистка от Олимпиадата в Мюнхен – 1972 г. и бронзова от Монреал -1976 г.

23. Ваня Гешева – олимпийска шампионка по кану-каяк от Сеул – 1988 г., носителка на сребърен и бронзов медал от Сеул и сребърен от Москва – 1980 г.

24. Таня Богомилова – олимпийска шампионка по плуване (100 м. бруст) от игрите в Сеул -1988 г.

25. Евгения Раданова – многократна европейска и световна шампионска по шорт-трек

26. Светла Златева – лекоатлетка, световна рекордьорка на 800 метра от 70-те години

27. Иван Лебанов – бронзов медалист по ски бягане от зимната Олимпиада през 1980 г., първи носител на медал от зимни олимпийски игри

28. Петър Попангелов – най-добрият български състезател по ски слалом

29. проф. Райко Петров – световен авторитет в българската борба, заемал дълги години високи постове и носител на най-високи отличия на БФБ и на ФИЛА

30. Боян Радев – двукратен олимпийски шампион по класическа борба (97 кг.) от Токио – 1964 г. и Мексико -1968 г.

31. Петър Киров – двукратен олимпийски шампион по класическа борба (52 кг.) от Мексико – 1968 г. и Мюнхен -1972 г., доцент във ВИФ

32. Валентин Йорданов – олимпийски шампион по свободна борба (52 кг.) от Атланта – 1996 г., седемкратен световен и седемкратен европейски шампион, председател на БФБ и вицепрезидент на БОК

33. Армен Назарян – двукратен олимпийски шампион по класическа борба за България – 2000 г. (в Сидни), бронзов медалист от Олимпиадата в Атина – 2004 г.

34. Хасан Исаев – олимпийски шампион по свободна борба от Монреал – 1976 г.

35. Георги Мърков – олимпийски шампион по борба класически стил (62 кг.) от Мюнхен – 1972 г.

36. Еню Вълчев – олимпийски шампион по свободна борба (70 кг.) – 1968 г.,Токио

37. Николай Гергов – световен и европейски шампион по класическа борба – 2005 г.

38. Серафим Бързаков – двукратен световен и четирикратен европейски шампион, сребърен медалист от Олимпиадата в Сидни – 2000 г.

39. Александър Томов – носител на три сребърни медала от Олимпиадите в Мюнхен -1972 г., Монреал -1976 г. и Москва 1980 г., петкратен световен шампион по класическа борба (над 100 кг.)

40. Симеон Щерев – бронзов медалист свободна борба (62 кг.) от Сеул – 1988 г.

41. Филип Кривиралчев – изтъкнат треньор по борба, треньор на отбора, спечелил през 1971 г. световната отборна титла в София

42. Цено Ценов – председател на Европейската федерация по борба

43. Ангел Бончев – европейски вицешампион по класическа борба през 1984 г. в Швеция

44. Али Адемов – треньор по борба

45. Петър Лесов – олимпийски шампион по бокс (51 кг.)

46. Ивайло Маринов – олимпийски шампион по бокс (48 кг.)

47. Борис Георгиев – европейски шампион по бокс (64 кг.)

48. Ангел Ангелов – треньор по бокс, сребърен медалист (63,5 кг.) от Олимпиадата в Мюнхен през 1972 г.

49. Иван Абаджиев – дългогодишен треньор на националния отбор по вдигане на тежести

50. Янко Русев – олимпийски шампион по вдигане на тежести (67,5 кг.) от Москва – 1980 г.

51. Богдан Николов – председател на Българската федерация по мотоциклетизъм, световен и европейски шампион по мотоциклетизъм

52. Георги Янакиев – председател на Съюза на автомобилистите в България

53. проф. д-р Пюзант Касабян – председател на Българската федерация по бадминтон, официално признат за световен рекордьор по участия на световни първенства (12) шампион на България в 4 различни вида спорт – бадминтон, тенис-корт (отборно), тенис на маса, скуош

54. Хари Викторов – Българската федерация по бадминтон

55. Стефан Цветков – вицепрезидент на Федерацията по тенис на корт

56. Валентин Михов – президент на Професионалната футболна лига, мениджър

57. Димитър Якимов – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

58. Лъчезар Танев – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

59. Борис Гаганелов – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

60. Ангел Калбуров – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

61. Велизар Димитров – футболист от националния отбор

62. Сашо Борисов Христов – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

63. Георги Велинов – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

64. Спас Джевизов – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

65. Христо Марашлиев – дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

 

Кметове – за втори мандат на Георги Първанов

 

1. Милчо Лалов Въков – кмет на Брегово (БСП)

2. Антоанета Евстатиева Станева – кмет на Ново село (Партия “Рома”, БСП, БЗС “Александър Стамболийски”)

3. Богдан Станов Цоков – кмет на Бойница (Българска социалдемокрация)

4. Марко Петров Петров – кмет на Кула (БСП)

5. Иван Каменов Вълчев – кмет на Макреш (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП)

6. Людмил Любенов Антов – кмет на Белоградчик (независим)

7. Тодор Илиев Тодоров – кмет на Димово (БСП)

8. Младен Любенов Младенов – кмет на Чупрене (БСП)

9. Венцислав Томов Ванков – кмет на Ружинци (ДПС, БЗНС-НС)

10. Иван Марков Павлов – кмет на Чипровци (Българска социалдемокрация)

11. Милчо Михайлов Доцов – кмет на Берковица (независим)

12. Венцислав Евгениев Куткудейски – кмет на Медковец (БСП)

13. Ивайло Георгиев Йорданов – кмет на Вършец (независим)

14. Стефчо Георгиев Костадинов – кмет на Бойчиновци (ДПС, Свободна България, Политическо движение “Социалдемократи”, партия “Рома”, БСП)

15. Илия Крумов Йорданов – кмет на Якимово (НДПС, БСП)

16. Иван Христов Барзин – кмет на Вълчедръм (БЗНС)

17. Николай Георгиев Иванов – кмет на Криводол (БСП)

18. Воислав Киров Бубев – кмет на Враца (независим)

19. Кирил Тодоров Кирилов – кмет на Хайредин (БЗНС, Алианс за социаллиберален прогрес, Блокът на Жорж Ганчев, БЗНС “Никола Петков”)

20. Иван Аспарухов Цанов – кмет на Мездра (независим)

21. Милко Костадинов Торбов – кмет на Козлодуй (независим)

22. Милко Петров Симеонов – кмет на Бяла Слатина (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

23. Христо Петров Иванов – кмет на Оряхово (ВМРО-БНД, СДС, партия “Рома”, БСП, ОБТ)

24. Тодор Трифонов Ватковски – кмет на Искър (ЗС)

25. Александър Пенков Печеняков – кмет на Долна Митрополия (Движение за социален хуманизъм, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, БНПС)

26. Любен Фердинандов Лаков – кмет на Никопол (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

27. Петър Илиев Дулев – кмет на Белене (Политическо движение “Социалдемократи”, партия “Рома”, БСП)

28. Петър Георгиев Нинчев – кмет на Луковит (независим)

29. Цецка Димитрова Петкова – кмет на Тетевен (БСП)

30. Дилян Ангелов Енкин – кмет на Троян (Партия български социалдемократи, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

31. Минчо Стойков Казанджиев – кмет на Ловеч (Движение за социален хуманизъм, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП)

32. Иван Димитров Пиров – кмет на Априлци (БСП)

33. Красимир Веселинов Джонев – кмет на Летница (БЗНС, БСП, Блокът на Жорж Ганчев, БЗНС-НС, Българско движение Национален идеал за единство)

34. Даниел Николов Данков – кмет на Дряново (БСП)

35. Богомил Колев Белчев – кмет на Габрово (ПК “Екогласност”, Зелена партия в България, БСП, БЗНС “Александър Стамболийски”)

36. Йордан Георгиев Стойков – кмет на Севлиево (Коалиция “Демократична левица”)

37. Али Рафиев Косвалиев – кмет на Сухиндол (БСП)

38. Стефан Кирилов Стефанов – кмет на Павликени (БСП)

39. Георги Александров Чакъров – кмет на Полски Тръмбеш (БСП)

40. Никола Иванов Колев – кмет на Горна Оряховица (Партия български социалдемократи, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

41. Димитър Ников Дервишев – кмет на Лясковец – (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, ОБТ)

42. Стефан Иванов Добрев – кмет на Златарица (БЗНС-НС)

43. Сашо Петков Топалов – кмет на Елена (БСП)

44. Петър Георгиев Петров – кмет на Ценово (НДСВ)

45. Кольо Петков Келерджиев – кмет на Бяла (БСП)

46. Евгени Григоров Алексиев – кмет на Борово (БСП)

47. Енчо Петров Стоянов – кмет на Две могили (БСП)

48. Ромео Илиев Георгиев – кмет на Иваново (БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

49. Божидар Иванов Йотов – кмет на Русе (БСП)

50. Георги Стефанов Големански – кмет на Сливо поле (ДПС, БСП )

51. Людмил Димитров Веселинов – кмет на Попово (независим)

52. Танер Мехмед Али – кмет на Антоново (ДПС)

53. Красимир Митев Мирев – кмет на Търговище (независим)

54. Денчо Стоянов Бояджиев – кмет на Разград (независим)

55. Георги Димитров Георгиев – кмет на Тутракан (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

56. Николай Георгиев Неделчев – кмет на Ситово (БСП)

57. Иво Кирилов Андонов – кмет на Силистра (независим)

58. Радка Георгиева Желева – кмет на Алфатар (БСП)

59. Валери Радославов Вълков – кмет на Каспичан (независим)

60. Румен Панайотов Христов – кмет на Нови пазар (Гражданска партия за България, Българска социалдемокрация)

61. Рачо Рачев Кожухаров – кмет на Велики Преслав (Партия български социалдемократи, партия “Рома”, БСП, Тракия)

62. Марин Георгиев Маринов – кмет на Провадия (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ)

63. Димитър Стефанов Димитров – кмет на Ветрино (БСП)

64. Веселин Янчев Василев – кмет на Вълчи дол (СДС, Движение Гергьовден, БЗНС-НС, Българска социалдемокрация)

65. Борислав Николаев Натов – и.д. кмет на Долни чифлик

66. Кирил Петров Йорданов – кмет на Варна (независим )

67. Живко Жеков Георгиев – кмет на Тервел (БСП, ПДК)

68. Злати Стоянов Киров – кмет на Крушари (БСП)

69. Петко Йорданов Петков – кмет на Добрич-селска (БСП)

70. Димитър Михайлов Петров – кмет на Генерал Тошево (БСП)

71. Цонко Здравков Цонков – кмет на Каварна (независим)

72. Елка Кирилова Димова – кмет на Шабла (БСП)

73. Петко Янков Арнаудов – кмет на Царево (БСП)

74. Николай Стоянов Трифонов – кмет на Несебър (независим)

75. Веска Костова Караманова – кмет на Созопол (БСП)

76. Петър Георгиев Златанов – кмет на Поморие (независим)

77. Матю Славов Байков – кмет на Каблешково (БСП)

78. Иван Желязков Иванов – кмет на Малко Търново (БСП)

79. Йоан Кирилов Костадинов – кмет на Бургас (независим)

80. Евгени Стоянов Врабчев – кмет на Айтос (БСП)

81. Ирина Христова Иванова – кмет на Българово (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”, Съюз “Отечество”)

82. Тодор Пройков Станчев – кмет на Средец (ВМРО-БНД, БСП)

83. Атанас Филев Атанасов – кмет на Карнобат (независим)

84. Стефан Славов Стратев – кмет на Сунгурларе (БСП)

85. Христо Димитров Христов – кмет на Болярово (БСП)

86. Митко Панайотов Андонов – кмет на Стралджа (БСП)

87. Димитър Атанасов Димитров – кмет на Елхово (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, Блокът на Жорж Ганчев)

88. Георги Стоянов Геориев – кмет на Тунджа (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, Блокът на Жорж Ганчев)

89. Георги Костов Дедов – кмет на Котел (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, БСДП, ОБТ)

90. Катя Колева Дойчева – кмет на Твърдица (ДПС, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, НДСВ)

91. Георги Стоянов Манолов – кмет на Свиленград (независим)

92. Янко Борисов Кючуков – кмет на Любимец (Политическо движение “Социалдемократи, БСП, Тракия)

93. Стефан Иванов Танев – кмет на Ивайловград (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

94. Михаил Христов Лисков – кмет на Харманли (БСП, Съюз “Отечество”)

95. Атанас Грозев Димитров – кмет на Маджарово (ДПС, СДС, Тракия, Българска социалдемокрация)

96. Гюнер Фариз Сербест – кмет на Стамболово (ДПС)

97. Димитър Христов Хадживанов – кмет на Димитровград (независим)

98. Георги Иванов Иванов – кмет на Хасково (независим)

99. Нончо Драгиев Воденичаров – кмет на Раднево (независим)

100. Николай Тонев Колев – кмет на Гълъбово (независим)

101. Стоян Бонев Николов – кмет на Гурково (Политическо движение “Социалдемократи”)

102. Стойчо Иванов Цанев – кмет на Мъглиж (БСП)

103. Евгений Желев Желев – кмет на Стара Загора (независим)

104. Минчо Динев Чавдаров – кмет на Опан (БСП)

105. Стефан Христов Дамянов – кмет на Казанлък (независим)

106. Васил Георгиев Донев – кмет на Чирпан (независим)

107. Станка Колева Иванова – кмет на Братя Даскалови (БСП)

108. Станимир Христов Радевски – кмет на Павел баня (независим)

109. Ангел Атанасов Папазов – кмет на Първомай (ВМРО-БНД, ССД, НДСВ)

110. Пенка Костадинова Калапанкова – кмет на Брезово (БСП)

111. Тодор Ванчев Тодоров – кмет на Лъки – ССД

112. Димитър Кръстев Сотиров – кмет на Куклен (независим)

113. Йордан Георгиев Шишков – кмет на Родопи (БСП)

114. Запрян Иванов Дачев – кмет на Марица (БСП, Гражданска партия за България)

115. Вълко Минчев Макавеев – кмет на Хисаря (независим)

116. Никола Костадинов Янкулов – кмет на Перущица (БДРад)

117. Христо Драгомиров Боев – кмет на Калофер (Българска социалдемокрация)

118. Борис Спиров Петров – кмет на Клисура (Българска социалдемокрация)

119. Евгений Георгиев Маринчешки – кмет на Съединение (независим)

120. Младен Асенов Чаушев – кмет на Златоград (Българска социалдемокрация)

121. Асан Тахиров Чакъров – кмет на Рудозем (ДПС)

122. Дора Илиева Янкова – кмет на Смолян (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ)

123. Юлиян Велков Семчев – кмет на Девин (независим)

124. Джамал Редженов Асанов – кмет на Борино (БЗНС-НС)

125. Красимир Смилов Долев – кмет на Доспат (НДСВ)

126. Иван Евстатиев Евстатиев – кмет на Пазарджик (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, НДСВ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

127. Соня Петрова Мишева – кмет на Брацигово (ССД)

128. Димчо Иванов Караиванов – кмет на Стрелча (независим)

129. Георги Илиев Гергенеков – кмет на Панагюрище (Коалиция за България)

130. Петър Крумов Паунов – кмет на Батак (БСП)

131. Васил Стоилов Атанасов – кмет на Белово (ОБТ)

132. Никола Стефанов Каменаров – кмет на Копривщица (ДПС, БСП)

133. Цанко Николов Цанов – кмет на Пирдоп (ПС, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

134. Атанас Цонков Петров – кмет на Златица (БСД)

135. Пенчо Стоянов Геров – кмет на Чавдар (БСП)

136. Алекси Иванов Кесяков – кмет на Челопеч (Движение за национално възраждане “Оборище”, Партия на българските жени)

137. Николай Харалампиев Тотев – кмет на Мирково (независим)

138. Милчо Йорданов Цацов – кмет на Етрополе (НДСВ)

139. Маргарита Иванова Петкова – кмет на Ихтиман (БСП)

140. Красимир Василев Живков – кмет на Правец (Политическо движение “Социалдемократи”, ОБТ)

141. Янко Николов Янков – кмет на Елин Пелин (Българска социалдемокрация)

142. Емил Христов Найденов – кмет на Горна Малина (БСП)

143. Георги Цветанов Георгиев – кмет на Ботевград (Партия “Инициатива за ботевградска община)

144. Господин Николов Зашев – кмет на Костенец (БСП)

145. Ангел Симеонов Николов – кмет на Самоков (БСП)

146. Емил Цветанов Атанасов – кмет на Своге (независим)

147. Красимир Вълов Кунчев – кмет на Костинброд (БСП)

148. Лъчезар Милков Василев – кмет на Сливница (независим)

149. Владимир Аспарухов Александров- кмет на Годеч (независим)

150. Арбен Мустафов Мименов – кмет на Сатовча (ДПС)

151. Ахмед Ахмедов Башев – кмет на Гърмен (ДПС)

152. Владимир Кръстев Москов – кмет на Гоце Делчев (БСП)

153. Исмаил Реджеп Цикалов – кмет на Якоруда (ДПС)

154. Ибрахим Али Палев – кмет на Белица (ДПС)

155. Александър Иванов Краваров – кмет на Банско (ВМРО-БНД, Демократическа партия и СДС)

156. Андон Михайлов Тотев – кмет на Сандански (независим)

157. Валентин Андреев Чиликов – кмет на Струмяни (независим)

158. Валентин Крумов Стоичков – кмет на Кресна (независим)

159. Апостол Стефанов Апостолов – кмет на Симитли (Зелена партия в България, Движение за социален хуманизъм, ДПС, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, Блокът на Жорж Ганчев, ОБТ, НДСВ)

160. Лазар Димитров Причкапов – кмет на Благоевград (независим)

161. Сашо Кирилов Иванов – кмет на Сапарева баня (независим)

162. Георги Давидков Пабзималски – кмет на Рила (независим)

163. Първан Ангелов Дангов – кмет на Дупница (БСП)

164. Димитър Кирилов Сотиров – кмет на Бобошево (независим)

165. Йорданка Никифорова Каленичкова – кмет на Бобов дол (БСП)

166. Димитър Иванов Стаменков – кмет на Невестино (независим)

167. Людмил Стоянов Спасов – кмет на Кюстендил (НДСВ)

168. Камен Стойнев Арсов – кмет на Трекляно (БСП)

169. Златко Стойчев Георгиев – кмет на Радомир (независим)

170. Йордан Стефанов Миланов – кмет на Ковачевци (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, ОБТ)

171. Христо Димитров Миленков – кмет на Брезник (ВМРО-БНД, „Либерален съюз „Нов избор“, Българска социалдемокрация)

172. Александър Ненков Стоянов – кмет на Трън (БСП)

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.